Martine-Tom schreef:En dat is nou exact mijn punt....beide kanten op.
Als jij pil X slikt en misselijk word, grotere kans dat ik dat dan ook ineens ervaar na het slikken van X.
Andere kant op zijn signalen van mogelijke bijwerkingen door een producent ook weg te schrijven als toeval omdat ze het niet kunnen/willen zien (en dan heb ik het niet eens per definitie over slechte wil hoor, maar ook als je echt in iets geloofd kan je je blind staren).
(Blijf ik ergens wel benieuwd hoe het werkt, stel dat deze 40 meldingen bevestigd zijn en valide bevonden...wat dan? Is er een instantie die daar iets mee doet, ergens waar je zelf heen kan?)
Maar dit is dus precies het probleem: de bijwerkingen zijn vaak slechts ervaren door de gevaccineerde of zijn omgeving. Er heeft geen vaststelling door een arts plaatsgevonden waardoor de bijwerking wordt veroorzaakt.
als ik mezelf als voorbeeld neem, toen ik 13 (1993, dus geen hpv enting) was heb ik ook erg last gehad van vermoeidheid. Uiteindelijk bloed onderzoek gehad ivm vermoeden pfeiffer. Niets uitgekomen, conclusie was uiteindelijk "hormonen". En verdomd... na enige tijd de eerste menstruatiecyclus en daarna was de vermoeidheid zo goed als weg
Overigens herken ik het wegschrijven van toeval of een andere oorzaak wel. Vriendlief heeft een ab gehad waar hij verschrikkelijke darmklachten van kreeg. Paar maanden later was het oorspronkelijke probleem nog niet weg, dus naar de specialist. Daar kreeg hij weer ab (zelfde familie als eerste keer), direct dezelfde nacht darmklachten. Het leek de artsen toch echt zeer onwaarschijnlijk dat die darmklachten door de ab zouden komen.
Als er 40 valide meldingen zijn gemeld bij Lareb dan gebeurt er echt wel wat
http://www.lareb.nl/Meld-bijwerking/Werkwijze-Lareb