- do 10 aug 2006, 00:16
#612051
[quote="hiram"]
ik heb dus 2 boxer reuen van 33 kilo en van 6 en 7 jaar oud.
hun menu is:
ma kippenpoten/vleugels
di kippenpoten/vleugels
wo: kant & klaar van smuldier
do: kant & klaar van smuldiier
vr: rundsvlees van smuldier
za: rundsvlees van smuldier en ieder een halve kilo sardientjes
zo: rundsvlees van smuldier en savonds een schapenlever en groentenmix
bij dit alles krijgen ze ook nog 3 eieren per week per hond en 4 teentjes knoflook per week per hond en soms een mix van fruit en yoghurt
[/quote]
Omdat je de hoeveelheden niet hebt vermeld, is het lastig om de percentages van je RMB, spiervlees, orgaan en groentenmix te berekenen.
Als ik zo naar je menu kijk, dan vallen mij een paar dingen op:
- je voert 2 dagen kvv van smuldier, dus voor de overige 5 dagen stel je zelf samen. Omdat je in verhouding vrij veel zelf samenstelt moet je wel goed kijken naar de verhoudingen en de variatie.
- ik zie bevleesde botten (kippenpoten en -vleugels) van één diersoort, dat vind ik erg karig. Twee diersoorten RMB vind ik minimaal en moet kunnen, mits de rest van je menu voldoende variatie biedt.
- ik zie maar één soort orgaan van éen diersoort (schapenlever), dit vind ik echt veel te beperkt.
- en verder zie ik maar twee soorten spiervlees (rund en sardien), ook dat is erg schraal. In totaal kom je op 4 diersoorten.
Ik zou wat meer variatie in alle opzichten aanbrengen: geitenribjes, lamsnekjes, eendennekjes of- karkassen, parelhoen, konijn, een lapje pens (van rund, geit of schaap). Van alles