Parelridder schreef:
De middelen doden de teek niet direct, maar beogen wel dat deze binnen 24-48 uur sterven en daardoor is de kans op besmetting kleiner. Blijft dus waardevol om eventueel teken die je vindt te verwijderen, maar welke je over het hoofd ziet zal door het gif worden 'verwijderd'.
De Scalibor tekenband werkt hier uitstekend. Advantix pipet heeft dezelfde werkzame stof, maar is mijn ervaring minder succesvol, mogelijk doordat mijn honden veel zwemmen. De band doe je 2 weken van te voren om.
Oke, ja ik ga ook vragen of ze elke dag mijn honden even helemaal nakijken, zelf doe ik dat ook altijd na een wandeling. Hier krijgen ze eerlijk gezegt geen tekenmiddel, ik heb spul wat werkt tegen alles, incl wormen maar tekenmiddel moest ik dan apart doen. Bedankt voor uw advies, ik ga kijken welke het beste is voor mijn dieren.