Eidos schreef:
Pffffffff kweet het even niet meer ... Sven en ik hebben eigenlijk altijd gezegt dat we eidos puur willen houden ( met ballen dus
), mits hij zich zou blijven gedragen.. Maar de laatste 2 weken heeft meneer geloof ik een beetje de werking van de penis ontdekt
.. Hij is buiten erg vervelend, loopt einden van me weg als hij een teefje ruikt en is er met heel veel moeite pas weg te krijgen. Ik heb het dus niet alleen over loopse teefjes, maar ook over teefjes die gesteriliseerd zijn en teefjes die niet loops zijn. In huis begint hij onrustig te worden en kan ik niet eens meer opstaan of meneer begint weer te gillen en staat alweer bij de voordeur. Naar reutjes toe is hij soms erg dominant ( maakt zich groot, borstelen en is erg opdringerig ). Ik heb even gedacht dat dit misschien kwam door dat bijtincident, maar begin me nu toch een beetje zorgen te maken dat dit gewoon zijn hormonen zijn. Luisteren doet hij met mate...
Voorbeeld : hij zag in de verte een hond lopen.. liep er een paar passen heen, ik riep NEE, hij kijkt om blijft nog even staan, kijkt nog een keer en ik dus weer nee en eidos hier, maar meneer draaid zich om en rent alsnog naar de hond toe .... Dan moet ik echt eerlijk waar tot 100 tellen anders barst ik... Inmiddels loop ik gewoon door en komt meneer me helemaal histerisch achterna gerent uit angst me kwijt te raken.. Ook verstop ik me af en toe achter een boom ofzo en is hij helemaal wild op zoek naar me, maar toch blijft hij kilometers bij me wegrennen naar honden toe.. Begin me inmiddels af te vragen of het voor dos en mij niet beter zou zijn om hem te laten helpen, want ontspannen wandelen met een geile hond is er niet meer bij zo. Wat moet ik doen ???
zou het toch nog ff aankijken en de regels aanscherpen.
grote kans dat er toch echt een loopse teef rondloopt.
op het moment is de teef van de buurman hier aan de overkant ook loops en qyan is dus ook lekker bezig, ook in huis, piepen, constant voor het raam bij de voordeur.
dat betekent dus gewoon dat de gordijnen dicht gaan als wij weg zijn, en zijn we thuis dan blijft ie bij het raam vandaan en moet naar zijn plaats.
nu laat ik qyan hier nooit los, dus wegloopproblemen heb ik hier niet.
qyan is in totaal 1x weg gelopen bij het ruiken van een lekker teefje in het bos.
is toen ongeveer een half uur weg geweest. daarna meteen aangelijnd, eerst beloond voor het terug komen en daarna aan de lange lijn verder gewandeld.
ik laat hem dan dus niet meer los.
maar reden om te castreren vindt ik het niet, voor qyan dan
als je dos al 1x kwijt bent en dus aan zijn gedrag al merkt (ik zie het ana qyan zijn kop, stand van de oren, zijn hele lichaamshouding)
waarom lijn je hem na de eerste 1x dan niet meteen aan.
wel belonen omdat hij weer terugkomt, maar daarna aanlijnen en eventueel je route afwandelen.
probeer hem dus echt nog strenger onder appel te zetten.
als ik weet dat qyan weer zo'n periode heeft van niet willen luisteren, gaat hij aan de lange lijn en wordt alles nog eens even grondig overnieuw gedaan, vooral het commando "hier"
maar ik zou ene hond hierom niet per direct laten castreren, maar het toch nog ff aankijken.
maar het is jouw hond natuurlijk en jij moet er mee lopen
