Dit is mijn eerste post hier. Mijn naam is Chantal en ik heb 2 border collies, Bink en Ephy. We zijn er achter gekomen dat Bink beginnende nierfalen heeft.
Ik lees al heel lang mee op dit forum, maar ik vind het nog steeds erg ingewikkeld allemaal.
Ik voer mijn honden brokken van Lobo-nature food en ik het weekend kvv. Sinds ik weet dat Bink nierfalen zit hij nu volledig op kvv.
Ik wil in de toekomst volledig gaan barfen, maar aangezien ik in Oostenrijk woon, is alles wat lastiger. Ik heb ook duizend en één vragen.
Eind van dit jaar gaan we terug verhuizen naar Nederland, of Duitsland (grens NL) dus dan zou alles wat makkelijker moeten gaan

Om te beginnen:
* Weet iemand een leverancier in Oostenrijk? Zag al wel op de site dat jullie leveranciers in Duitsland en Belgie weten.
* Groentes: Ik had gelezen dat rauwe groenten beter zijn dat even de kook erover heen laten. Maar hoe doen jullie dat? Ik wil het namelijk invriezen. Ik heb nu bijv. Rucolla met een beetje water in een blender gedaan en het daarna in ijsblokzakjes gedaan. 1 ijsblokje is 15gr.
-Hoe doe ik dat bijv. met broccoli? Rauw door de blender? of toch even de kook erover heen en dan invriezen?
-Zelfde vraag met pompoen en zoete aardappel? Als ik die wil invriezen? Hoe?
- Doen jullie de groente mix door het vlees heen? Of geven jullie dat extra/apart?
- Mixen jullie alle groenten apart en dan invriezen of kunnen bepaalde groenten ook bij elkaar?
- Ik ga op de markt vragen bij de visboer of ze voor mij een zalmkop hebben of willen bewaren, zodat ze dat 1x in de week kunnen eten, mogen ze dan alleen de viskop of geef ik daar dan ook nog vlees bij (in dit geval nog kvv)? Is het dan 1x vlees en de zalmkop of toch 2x vlees + een zalmkop extra?
-Ik ben al begonnen met dagelijkse 1 capsule visolie, gekocht bij het reform haus.
*Bink krijgt 2x per dag vlees. Als ik hem pens wil geven (als ik dat ergens kan vinden) moet ik dan 1x vlees overslaan? Ik las dat pens uitstekend is voor nierproblemen.
* Rauwe honing: doen jullie dan gewoon over het vlees/barf heen?
* Schapenvet: Ik las dat dit ook erg belangrijk was, maar dan niet de schapenvet uit de dierenwinkel. Die heb ik vroeger wel gegeven maar kan ze hier niet vinden dus die krijgen ze al een tijdje niet meer. Maar waar vind ik het juiste (schapen)vet? Of is de visolie al voldoende en hoef ik geen vet te kopen?
* Zijn er nog dingen dat super belangrijk zijn voor een nierdieet? Behalve dat het een laag fosfor gehalte moet hebben?
Ik merk dat de DA’en hier nog niet veel over barfen weten en het liefst hun eigen voer verkopen of vlees uit blik. Mocht ik een leverancier vinden zou ik nu al over stappen op volledig barfen.
Ik vind het super interessant en ook omdat ik zoveel positieve verhalen lees over nierfalen. Ik wil mijn topper nog lang niet kwijt en heb het beste voor hem over, vandaar dat ik nog meer ben gaan inlezen over barfen. Ook mijn andere topper wil ik graag op volledig barf hebben.
Ik heb nog zoveel andere vragen alleen ik krijg ze nu niet op ‘papier’.
Ik ben al enorm op weg geholpen als ik reacties krijg op mijn vragen.