Ik zou gewoon beginnen met wat je je honden voert en dan wat minder bot geven en iets meer orgaan en spier maar geen pens. Dan zit je al goed voor nu en dan kan je rustig je wat beter inlezen.
De percentage's voor kat leren kennen, even een menu'tje uitrekenen en misschien hier en daar wat rondlezen.
Kwestie van diersoorten, mag je gewoon hetzelfde doen als bij de hond. Katten vinden gevogelte en klein dieren doorgaans lekkerder en het is een meer natuurlijk dieet voor de kat, maar echt noodzakelijk is het niet hier rekening mee te houden. Je kan dus zeker op dit moment gewoon voeren wat je voor de hond in huis hebt.
Enkel dus geen pens, als hij het lust kan af en toe een stukje geen kwaad, maar het maakt geen deel uit van het menu.
Vis en ei (of kuiken ;-)) is hetzelfde principe als bij de hond.
Het enige waar je zeker op moet letten is dat je minder bot voert en dat je minder hard bot voert. Kip en kwartel om te beginnen, dan konijnenribbetjes, maar de ruggen kunnen al erg hard zijn. Kippenpoten zijn vaak ook al te hard vb.
Daarna parelhoen, eendennekken en vb fazantkarkas. Let op met vb eendenvleugels of karkas, dat is vaak al erg hard. Al weet je nooit wat jouw kat aankan, dat is nogal katafhankelijk en als je spreekt van een kat die al te mager staat op 5kg, dan is dat geen klein beestje.

Lamsribben zijn ook geen kattenvoer, ookal zijn ze nog erg jong, en de ribbetjes van melkgeitjes gaat wel, maar de rest is waarschijnlijk te hard. Zo krijg je een idee van wat je kan proberen van bot en wat zowiezo te hard is. Eigenlijk blijf je bij katten bij de beginnersbotten voor de hond.
Kalkoennekken en haaskarkas is dus ook geen strak plan. Hier gaat parelhoen en fazantkarkas wel op, maar het kost moeite en er blijft vaak wel een kaal stukje liggen.
Nog even over de kale plekjes: dat kan ook erg goed voedselallergie zijn. Dat geeft korsten en kale plekken typisch rond de kop en halsstreek. Op de flanken is eerder verdacht voor vlooienallergie.
De diarree kan best door het voer komen, dus kan je proberen wat het geeft op vers. Begin misschien met zo'n 40-45% mooi bevleesd bot. Als zijn ontlasting dan nog slap blijft, kan je het nog een beetje ophogen. Al zou het wel al snel geen echte diarree meer mogen zijn.
Probeer misschien ook het bot zoveel mogelijk over de maaltijden te verdelen, want anders kunnen katten nogal wisselende ontlasting krijgen. Zeker bij het orgaan bot bij geven.