Pagina 1 van 1

Garnalen

Geplaatst: za 05 feb 2011, 22:47
door El_Kato
Nu bij de juiste categorie  :)

Via een collega kan ik grijze noordzeegarnalen krijgen vers van de afslag kan ik deze ook aan de hondjes voeren?

En de schilletjes nadat ik de onze gepeld heb mogen ze die hebben...?

Re: Garnalen

Geplaatst: zo 06 feb 2011, 09:06
door Esther Q
Ja hoor, die kun je gewoon voeren. Die van mij vindt garnalen heerlijk, met schil en al.

Re: Garnalen

Geplaatst: zo 06 feb 2011, 13:39
door El_Kato
Hahhahhha zijn eigenlijk ook wel luxe paardjes he.... Ze krijgen een uitgekiend menu met de heerlijkste vlees en vissoorten. Er zijn hele volksstammen die het slechter hebben  :)

Reken je de garnalen dan onder vleesbot?

Re: Garnalen

Geplaatst: zo 06 feb 2011, 15:59
door Esther Q
Als je alleen de schillen met kop voert zou ik zeggen vleesbot, voer je ze helemaal zou ik zeggen reken het als een klein visje.

Re: Garnalen

Geplaatst: ma 07 feb 2011, 14:24
door pike
Ik zou de "schilletjes" niet als vleesbot zien. Waar is het vlees? En waar is het bot? je hebt wel héél veel huidjes nodig om aan wat gewicht te komen. Er schijnen wel calciumzouten in te zitten , maar de huid is van chitine en dat is een polysacharide, vergelijkbaar met cellulose - niet verteerbaar dus. Ik zou zelf nooit de schlletjes geven. Ja eentje misschien, om te zien wat ze ermee doen. Maar niet als onderdeel van hun maaltijd.

Re: Garnalen

Geplaatst: di 08 feb 2011, 21:19
door El_Kato
Hmmm dan ga ik ze niet in grote hoeveelheden geven.... Kroepoek wordt toch ook van garnalen schilletjes gemaakt of niet....  ???

Re: Garnalen

Geplaatst: wo 09 feb 2011, 08:32
door pike
Nou nee, kroepoek oedang daar gaan gewoon gepelde en gekookte garnalen in.  ;)

Re: Garnalen

Geplaatst: vr 11 feb 2011, 00:00
door malimaniac
Net garnalen voor Iza gedroogd. Gaat echt super goed! Hoefden (zonder schil) maar 5 uurtjes in de droger en heb nu dus heerlijke snoepjes.  ;D

Re: Garnalen

Geplaatst: vr 11 feb 2011, 09:34
door pike
Houd er wel rekening mee dat in garnalen conserveermiddelen, kleurstoffen e.d. zitten.

http://www.heiploeg.nl/additieven.nl_NL.html

Re: Garnalen

Geplaatst: vr 11 feb 2011, 09:58
door malimaniac
Ze zal er ook niet zo veel van krijgen. Mijn vriend had een zak gevonden in de vriezer en omdat het er al zolang lag, wilde hij hem niet meer gebruiken voor z'n catering bedrijf. Nu is Iza er goed mee  ;D
Maar zal niet speciaal voor haar zakken garnalen gaan kopen hoor. Veel te duur en veel te lekker voor onszelf!

Re: Garnalen

Geplaatst: za 12 feb 2011, 11:28
door Els&Flow
[quote="malimaniac"]
Net garnalen voor Iza gedroogd. Gaat echt super goed! Hoefden (zonder schil) maar 5 uurtjes in de droger en heb nu dus heerlijke snoepjes.  ;D
[/quote]

Ging dat niet enorm ehm meuren in je droger? Die zandspiering was al niet de fijnste lucht en ik droog liever pens dan vis. :biggrin2: