Pagina 1 van 1
Vraag over wild, maar eigenlijk de kogels..
Geplaatst: di 21 dec 2010, 18:37
door Storm-en-Moos
Kan binnenkort waarschijnlijk voor een leuke prijs aan wild komen van een hobby-jager en heb al een beetje zitten zitten zoeken, want ooit eens gelezen... welke kogels(hagelschot) die er nog in het stuk wild aanwezig zijn, mogen wel aan de hond gegeven worden en welke niet?
Re: Vraag over wild, maar eigenlijk de kogels..
Geplaatst: di 21 dec 2010, 18:57
door dosta
mijn ervaring is dat de kogels wel blijven liggen, mijn hond doet geen poging om ze oop te eten, bovendien mogen ze niet meer met lood schieten en de stalen poepen ze wel weer uit.
gr. Henriette
Re: Vraag over wild, maar eigenlijk de kogels..
Geplaatst: wo 22 dec 2010, 10:10
door Lizzy
Ze gebruiken tegenwoordig geen loden kogels meer. Ze zijn van een metaal dat geen gif afscheid. Dus als de hond een kogeltje binnen krijgt, zal ie 'm weer uitpoepen en hoef je je geen zorgen te maken om lood.
Re: Vraag over wild, maar eigenlijk de kogels..
Geplaatst: wo 22 dec 2010, 12:11
door quandor
Het zijn geen kogels, maar hagel.
Als ze ze opeten poepen ze die vanzelf weer uit!
Mijn honden kregen in het verleden regelmatig gans, zo uit het wild geschoten..nooit problemen gehad met hagel!
Re: Vraag over wild, maar eigenlijk de kogels..
Geplaatst: wo 22 dec 2010, 23:39
door WillyP
Mijn hond krijgt nu uitsluitend wild (op een beetje spiervlees na). Natuurlijk zit er af en toe nog wat hagel in, als ik het zie haal ik het eruit en anders ligt het wel naast zijn bak, of hij poept het uit (maar dat kom ik zelden tegen, nooit zeg maar) De hageltjes blijven rond en vervormen niet zoals lood dat wel deed. Maar lood mag nu niet meer, dus dat is niet het probleem.
Ik zou me er geen zorgen om maken.
Re: Vraag over wild, maar eigenlijk de kogels..
Geplaatst: vr 24 dec 2010, 13:13
door wendy71
Eventuele kogeltjes worden vakkundig door de honden uitgetufd hier.

Re: Vraag over wild, maar eigenlijk de kogels..
Geplaatst: vr 24 dec 2010, 19:21
door Happy Tail
wendy71 schreef:
Eventuele kogeltjes worden vakkundig door de honden uitgetufd hier.
hier worden ze met beest en al uitgetufd

dat hoort echt niet in onze voer bak....=Behhh