Pagina 1 van 3

Rundergelatine

Geplaatst: vr 26 okt 2012, 19:12
door Xerox
Heeft iemand daar ervaring mee, voor spondylose? Of is dit onzin?

Re: Rundergelatine

Geplaatst: za 27 okt 2012, 09:08
door Lizzy
Ik heb er geen ervaring mee, met rundergelatine. Wel met spondylose. En ik zeg daarom : onzin. Ik zie niet in wat gelatine kan doen aan degeneratie van de ruggengraat.

Re: Rundergelatine

Geplaatst: za 27 okt 2012, 10:34
door Hitam
Als je botten voert zit daar ook al gelatine in. Dus of het dan nog iets toevoegt?

Re: Rundergelatine

Geplaatst: za 27 okt 2012, 13:04
door Xerox
[quote="Hitam"]
Als je botten voert zit daar ook al gelatine in. Dus of het dan nog iets toevoegt?
[/quote]

Xerox eet op dit moment wel maar 2 botsoorten i.v.m. eliminatie, zou dat wat uitmaken?

Bedankt voor de reacties!

Re: Rundergelatine

Geplaatst: za 27 okt 2012, 16:22
door Hitam
De soort bot maakt niet uit.

Re: Rundergelatine

Geplaatst: za 27 okt 2012, 16:57
door Xerox
Oke, bedankt! Is er iets wat ik specifiek voor de spondylose (plus HD en artrose) kan geven? Hij krijgt nu zuivere groenlipmossel (zonder glucosamine of andere dingen erin).

Re: Rundergelatine

Geplaatst: za 27 okt 2012, 18:23
door Lizzy
Visolie en glucosamine.

Re: Rundergelatine

Geplaatst: zo 04 nov 2012, 12:23
door hamada
Ramses reageerde toen heel goed op cortaflx van www.fermain.com. Zit ook HA in en leek inderdaad de pijn wat te verminderen.

Re: Rundergelatine

Geplaatst: di 13 nov 2012, 10:20
door Whisker
wat al eerder gezegd is ..Glucosamine maar dan wel in de vorm van glucosaminesulfaat en chondroitinesulfaat aangezien die beter opneembaar zijn en magnesiumcitraat voor een goede botkwaliteit maar dat moet dan op de verpakking staan Je zou eens puur glucosamine compleet kunnen proberen heb je maar weinig van nodig en kan je vast wel bij een dierenspeciaalzaak in jouw buurt krijgen. en als je visolie of in capsule vorm neemt (zelfde merk)  deze is helemaal gezuiverd wat wel belangrijk is.  Belangrijk dat het in een gezonde verhouding omega 3 : omega 6 is max 1:4 anders bevordert het juist onstekingsreacties .. Er is dan ook nog de puur spondy daar heb ik geen ervaring mee maar je zou er meteen even naar kunnen informeren. of zijn er forum leden die hier ervaring mee  hebben?


in elk geval suc6 ermee!
grt Whisker

Re: Rundergelatine

Geplaatst: di 13 nov 2012, 15:33
door TijgerPuck
Ik heb zelf de Spondy nooit hoeven gebruiken, maar een vriendin van mij wel bij haar hond. Die heeft er mega veel baat bij en als ze stopt merkt ze het ook wel. Zij blijft het geven en de hond heeft nauwelijks klachten en een goede kwaliteit van leven. Aangezien zij paarden heeft waar haar hond veel mee naartoe gaat zou het ook zo zielig zijn als dat niet meer kan. Maar het is natuurlijk dus je kan het altijd proberen.

Re: Rundergelatine

Geplaatst: di 13 nov 2012, 17:22
door Xerox
Bedankt voor de tips! We waren begonnen met groenlipmossel maar daar gaf hij een allergische reactie op, dus nu weer terug bij af en wachten tot de jeuk weggetrokken is  :-\

Omega 3 krijgt hij al en dat gaat goed. Ik heb hier glucosamine-chondroitine staan, maar voorlopig kunnen we daar dus niet mee beginnen. Die allergieën zitten in de weg  >:(

We doen het nu iets rustiger aan met wandelen, niet meer 3x per dag een uur maar 2x een half uurtje en 's middags een uur... En niet meer plotseling laten wegspringen en nu gaat het wel aardig. Training stoppen we wel mee voor de winter, eerst was het plan door te gaan maar i.v.m. de kou lijkt me dat niet zo slim.

Re: Rundergelatine

Geplaatst: wo 14 nov 2012, 11:21
door Simone V
ik heb alleen ervaring met een hond met HD, zij krijgt visolie en glucosamine. Juist die combinatie is heel goed. Alleen glucosamine werkt minder goed.
Nadat wij erachter kwamen dat ze HD had, zijn we gelijk gestopt met alle trainingen, ook omdat ze pijn had. Maar achteraf heb ik daar wel spijt van. Spierbehoud is heel belangrijk en doordat wij stopten met alles "verschrompelden" haar spieren helemaal.
Met aquatraining is het weer netjes opgebouwd en ze kan momenteel zonder pijn gerust anderhalf uur mee wandelen of een hele dag bij de hondenopvang ronddartelen. Sterkte met je ventje.

Re: Rundergelatine

Geplaatst: do 15 nov 2012, 16:33
door TijgerPuck
De kans op allergische reactie is wat minder met plantaardige producten. Dit wordt vaak als lichaamseigen herkent en dat is anders met dierlijke producten. Ik zou de Spondy eens proberen.

Re: Rundergelatine

Geplaatst: do 15 nov 2012, 16:47
door Xerox
Voorlopig duurt het nog wel even voor we aan iets nieuws kunnen beginnen, vrees ik  :-\ Wil eerst zien dat alle plekjes/kriebels helemaal verdwenen zijn en dan nog 1-2 weken die rust houden voor we aan iets nieuws gaan denken... Maar in de tussentijd zal ik eens kijken naar alle mogelijkheden!

Re: Rundergelatine

Geplaatst: do 15 nov 2012, 16:49
door TijgerPuck
Ja dat snap ik! Vervelend hoor! Omega 3 gaf je toch al?