Pagina 1 van 2

Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: za 18 mar 2017, 22:19
door moimo
Onze maltezer was 5 mnd toen hij bij ons kwam.Vanaf het begin had hij last van niet willen eten/buikgerommel/diaree/misselijk/ braken en jeuk aan pootjes. Het was ook niet het meest aktieve hondje dat ik ken.Hij kwam met brok en het eerste jaar hebben we verschillende keren bij de dierenarts gezeten. Pilletje hier spuitje daar en verschillende soorten brok. Helaas klachten bleven. Na wat strunen en deze site overgegaan op kvv en later barf.
Hond helemaal blij. Helaas ook nu bleven de klachten.
Naar een homeopathische d.a; allergie voor rund kip etc. Poeder druppel's en een bioresinantie. Helaas klachten bleven.
Nu een scopy laten doen daar uit blijkt "afwijking in dunne darm. Darm vlokken te kort" uitslag biopten komen eind volgende week. Hij is nu trouwens 2.5 jaar
Wat wel heel bizar is dat hij nooit schooit of van de grond vrat maar na de narcose? van gisteren houdt hij maar honger en bedelt en zoekt. Dat gedrag kennen we echt niet van hem. Hopelijk is dat ook snel weer weg.
Maar nu vroeg ik me af of er mensen zijn die het verhaal herkennen en tips hebben. Ook zeker qua voer.

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: zo 19 mar 2017, 07:09
door Lizzy
Ik heb er eerlijk gezegd nooit eerder van gehoord. Bij welke specialist ben je geweest voor de darmbiopten? En mag ik vragen wat die heeft gezegd? Ik bedoel, wat is het plan nu?

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: zo 19 mar 2017, 07:10
door Lizzy
Bij mensen bestaat er een ziekte waarbij de darmvlokken stuk gaan (coeliakie) maar daar is bij jouw hond geen sprake van, het betreft te korte darmvlokken? En hoe zou dat volgens de specialist ontstaan kunnen zijn?

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: zo 19 mar 2017, 08:07
door moimo
Ben blij dierenkliniek Hopmans in Roden geweest.
Ik weet nog niet precies hoe en wat van de uitslag van de biopten komen volgende week. Maar hij beschreef het als "darm vlokken lijken op zeeannemonen. En ze waren te kort"
Verder heeft hij nog niets gezegd

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: zo 19 mar 2017, 11:56
door Lizzy
Ik zou dan toch even de uitslag van het biopt afwachten voordat je iets doet of veranderd.

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: zo 19 mar 2017, 13:25
door Siberienne
Ik ken dit beeld niet specifiek van honden, ik zou ook voor je wat doet de definitieve uitslagen afwachten.

Lizzy noemde coeliakie bij mensen, daarvan wordt vaak gezegd dat de darmvlokken te kort zijn. Eigenlijk klopt dat niet helemaal: de darmvlokken lijken te kort doordat het onderliggende deel van de darmwand ontstoken is en opzwelt waardoor de uitstulpingen (vlokken) te kort lijken.Het blijft wel dat het oppervlak van de vlokken (te) klein is: dit bemoeilijkt de opname van voedingsstoffen.

Ik heb nog even gekeken bij de uitslagen van de biopten die mijn hond, Spot zijn genomen. Spot heeft een voedselintolerantie/IBD achtig beeld. Bij hem leek bij de scopie het slijmvlies van maag en dunne darm wel wat dun, maar de villi (darmvlokken) waren van normale lengte. Wel was er een diffuse onsteking met eosinofiele cellen in maag, dunne darm en dikke darm toendertijd.

Is overigens de functie van de alvleesklier van je hond getest? want ook chronische alvleesklier problemen kunnen tot afwijkingen in de dunne darm leiden met te korte darmvlokken.

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: zo 19 mar 2017, 14:26
door moimo
Ik ben ook niet van plan direct wat te doen/veranderen maar wil wel vast kijken naar eventuele opties of tips.

Alvleesklier is nog niet getest, misschien is dat de volgende stap.
Kan jeuk aan voetzolen en oren (niets afwijkends aan te zien ) daar ook door komen

Volgens mij heb ik jou topic wel gelezen. Gaat het bij Spot nog steeds op en neer of hebben jullie ontdekt hoe het onder controle te houden of te genezen?

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: zo 19 mar 2017, 18:17
door Siberienne
moimo schreef:Ik ben ook niet van plan direct wat te doen/veranderen maar wil wel vast kijken naar eventuele opties of tips.

Alvleesklier is nog niet getest, misschien is dat de volgende stap.
Kan jeuk aan voetzolen en oren (niets afwijkends aan te zien ) daar ook door komen

Volgens mij heb ik jou topic wel gelezen. Gaat het bij Spot nog steeds op en neer of hebben jullie ontdekt hoe het onder controle te houden of te genezen?
Het gaat nu best aardig alleen zijn we nog steeds niet helemaal van de prednison af en dat zou ik toch wel graag willen bereiken. Toevallig had hij afgelopen week weer een paar slechte dagen en heb ik zelf iets meer prednison moeten geven. Helemaal rustig is het dus nog niet. Ik weet nu denk ik wel waar het aan lag. Hij verdraagt zijn brok en de gekookte worst, maar iets van gedroogde pezen of kauwdingen geeft eigenlijk elke keer hommeles. En dat is jammer voor zijn gebit en voor hem want hij knaagt wel heel graag.

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: zo 19 mar 2017, 18:20
door Martine-Tom
Siberienne schreef:Het gaat nu best aardig alleen zijn we nog steeds niet helemaal van de prednison af en dat zou ik toch wel graag willen bereiken. Toevallig had hij afgelopen week weer een paar slechte dagen en heb ik zelf iets meer prednison moeten geven. Helemaal rustig is het dus nog niet. Ik weet nu denk ik wel waar het aan lag. Hij verdraagt zijn brok en de gekookte worst, maar iets van gedroogde pezen of kauwdingen geeft eigenlijk elke keer hommeles. En dat is jammer voor zijn gebit en voor hem want hij knaagt wel heel graag.
Off topic:

Heb je zelf een droger? Zo ja zou je mss kunnen testen of het beter valt als je het eerst kookt en dan droogt?

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: zo 19 mar 2017, 18:30
door Siberienne
Martine-Tom schreef:Off topic:

Heb je zelf een droger? Zo ja zou je mss kunnen testen of het beter valt als je het eerst kookt en dan droogt?
Ja, ik droog ook zelf reepjes konijn, en dat verdraagt hij wel heel goed en konijnenoren gaan ook. Maar ja, da's ook zo weg. Nu struisvogel pees geprobeerd en dat was te zwaar denk ik. Of het was toch wat anders. Want hij had ook lopen drinken uit een oude drinkbak waar planten in gestaan hadden en die dus ook nog vol potgrond zat (geen drainage gat) en dat zag er ook bijzonder smerig uit (stond in een hoekje vd tuin, had ik niet gezien).

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: zo 19 mar 2017, 18:34
door Martine-Tom
Siberienne schreef:Ja, ik droog ook zelf reepjes konijn, en dat verdraagt hij wel heel goed en konijnenoren gaan ook. Maar ja, da's ook zo weg. Nu struisvogel pees geprobeerd en dat was te zwaar denk ik. Of het was toch wat anders. Want hij had ook lopen drinken uit een oude drinkbak waar planten in gestaan hadden en die dus ook nog vol potgrond zat (geen drainage gat) en dat zag er ook bijzonder smerig uit (stond in een hoekje vd tuin, had ik niet gezien).
Blijft lastig he...

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: do 23 mar 2017, 18:17
door moimo
Gelukkig valt de uitslag mee. "Alleen chronische darmontsteking " en "allergisch voor dierlijkeiwit ". Kip en rund was er via de homeopathische weg uit gekomen en dat alleen weglaten heeft dus niet het gewenste resultaat.
Zou hypoallergeen brok moeten voeren.
Iemand nog suggesties?
Heb toevallig zakje Wolfsblut brokken gekregen maar ja das natuurlijk niet hypoallergeen.
Zou dan ook de zelfgedroogde snacks niet meer kunnen?

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: do 23 mar 2017, 20:19
door Martine-Tom
moimo schreef:Gelukkig valt de uitslag mee. "Alleen chronische darmontsteking " en "allergisch voor dierlijkeiwit ". Kip en rund was er via de homeopathische weg uit gekomen en dat alleen weglaten heeft dus niet het gewenste resultaat.
Zou hypoallergeen brok moeten voeren.
Iemand nog suggesties?
Heb toevallig zakje Wolfsblut brokken gekregen maar ja das natuurlijk niet hypoallergeen.
Zou dan ook de zelfgedroogde snacks niet meer kunnen?
Heb je niet laten testen wélk dierlijk eiwit?

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: do 23 mar 2017, 21:34
door moimo
Volgens de reguliere d. a zijn de testen daarvoor niet betrouwbaar en hebben daardoor niet echt meerwaarde. Volgens de holistische d.a rund en kip. Waren dus al geschrapt uit het menu.

Re: Dunne darm biopt laat afwijking zien

Geplaatst: do 23 mar 2017, 22:40
door Martine-Tom
moimo schreef:Volgens de reguliere d. a zijn de testen daarvoor niet betrouwbaar en hebben daardoor niet echt meerwaarde. Volgens de holistische d.a rund en kip. Waren dus al geschrapt uit het menu.
Ik ben er niet heel erg in thuis, maar er zijn volgens mij wel betrouwbare testen. Hopelijk kan iemand je daar nog verder mee helpen. Zou fijn zijn want álle eiwitten is uitzonderlijk (niet onmogelijk overigens) en dan zou je gewoon een aangepast menu kunnen maken.
Of een eliminatiemenu....dat kan ook.

Brok is mijns inziens in elk geval nu echt nog niet nodig.