Pagina 1 van 5

Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 21:35
door Michelle Vrolijk
Wie weet veilige omheinde losloopgebieden in Nederland?

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 21:38
door zurca
Michelle Vrolijk schreef: Wie weet veilige omheinde losloopgebieden in Nederland?
Ik denk niet dat die er zijn.... Die ik weet is in alle gevallen wel een "maar" aan voor wat betreft mijn honden. Daarnaast zijn het ook niet echt gebieden voor een lange wandeling. Wij gingen met regelmaat naar Belgie, daar zijn omheinde losloopvelden die voor onze honden veilig genoeg omheind zijn, alleen kwamen we daar voor een ander gevaar te staan. Mensen laten hun honden kuilen graven en dan stoven die van mij met 60 km/u over zo'n veld heen :-X

Edit; Wat zoek je precies? Hoe lang wil je er echt kunnen wandelen of is een veld oid ook goed? Hoe hoog moet de omheining zijn?

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 21:41
door Vivianneb
Even gegoogled:
Op het Rozendaalseveld bij Rozendaal en Velp is een groot losloopgebied op de hei voor honden.
In Rozendaal is een heel groot honden losloopgebied. Beslist de moeite waard. Rozendaal vanaf Arnhem door het dorp heen, na ongeveer 1 km (slingerweg) bij een houten hutje linksaf en na ongeveer 500 meter ben je er: heide, bos, zandvlaktes.
In recreatiegebied Het Leesten is een omheind hondenbos en een 'natte neuzen-route' van 2 kilometer. Het hondenbos is vanwege het hek geschikt voor honden die weglopen. Het hondenbos ligt vlak naast het parkeerterrein. De 'natte neuzen-route' begint buiten het omheinde hondenbos. Het is een korte, maar afwisselende wandeling (naaldhout, heide en loofhout). Als het niet te droog is zijn er ook een paar poelen. Adres: Hoenderloseweg, Ugchelen. Route: vanaf de A1 afslag 19 richting Hoenderloo. Na restaurant De Cantharel de 2e afslag links daarna in de bocht meteen weer naar rechts en pad volgen, een wildrooster oversteken en dan bent u er.
Groot losloopgebied in Nationaal park Veluwezoom nabij Velp.
Berendonck is een recreatiegebied (168 ha.) tussen Wijchen en Nijmegen; het gebied valt onder de gemeente Wijchen. Er zijn vier rondwandelingen uitgezet variërend in lengte van 2 tot 8,5 kilometer. Honden kunnen in de plas zwemmen. Van 16 september tot 16 april mogen honden loslopen; er geldt een hondenverbod in de periode van 16 april tot 16 september.


"In Garderen is een omheind stuk bos, het Speulderbos, naast het Bilderberghotel Speulderbos"

En ik weet dat er bij monster/ter heide ook een stuk omheind is

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 21:43
door *Dorothea*
ja die in Garderen is leuk hè, Liesbeth?  :biggrin2:

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 21:46
door zurca
*Dorothea* schreef: ja die in Garderen is leuk hè, Liesbeth?  :biggrin2:
Nou die is echt leuk....  ;D

(Ja er staat een hek om dat bos maar meer aan de randen om de zwijnen tegen te houden. Het bos, losloopdeel, ansich is echt niet zo omheind om een hond veilig los te kunnen laten!! Het Leesten, een beetje hond is zo over of door de omheining en er zijn wildroosters, die van springen daar zo over heen. )

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 21:51
door zurca
Ohja Monster is leuk maar aan 1 kant een slootje waar die van mij zo over heen "stappen" en dan staan ze in de weilanden en zijn dus pleite :-X
Rozendaalse veld ben ik nog nooit geweest maar dat is volgens mij een flink gebied. Wie zegt dat de omheining overal nog oke is?
Maar er zijn wel mensen van hier die daar regelmatig wandelen en er dus meer zinnigs over kunnen vertellen. Ik denk dat het ook van de hond afhangt hoe veilig het moet zijn. Tous gaat nergens los, alleen bij de Geffense plas te Oss. Maar ook alleen als er een windhondenmeeting is en ik weet dat de omheining is gechecked en er maar 1 toeganspoort open is. De gaten zijn dan gedicht voor die dag en op 1 poort na zijn de andere op slot.... Dan mag Tous er los en dan nog komen we niet bij de einden van de hekken want die lopen een stukje het water in en zwemmen kan Tous wel :-X

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 21:52
door eelke
Bij Woensdrecht zit er een, maar dat is gewoon een groot grasveld (1,5 hectare geloof ik?) met een hek eromheen.

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 21:56
door zurca
eelke schreef: Bij Woensdrecht zit er een, maar dat is gewoon een groot grasveld (1,5 hectare geloof ik?) met een hek eromheen.
Weet je ook hoe hoog, ongeveer, de omheining is? En of er meer dan 1 in/uitgang is?

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 21:57
door eelke
zurca schreef: Weet je ook hoe hoog, ongeveer, de omheining is? En of er meer dan 1 in/uitgang is?
2 in en uitgangen, maar beide vooraan en dus in zicht. De omheining is hoger dan een meter, maar niet zo hoog als een schutting bv. Maar Gijs is er nog niet overheen gesprongen.

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 22:07
door Pauline
Nou... ik heb op het Rozendaalse Veld nog nooit een omheining gezien!

Enne.... in het omheinde gedeelte van het Leesten ben ik, op 19 november 2006, Joep gedurende zeker anderhalf tot twee uur helemaal kwijt geweest! En Connie en ik maar lopen in de regen...., vloog Joep weer voor ons langs over het pad, stak zijn middelvinger op en peerde hem weer..... ::) ::) ::)

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 22:26
door zurca
eelke schreef: 2 in en uitgangen, maar beide vooraan en dus in zicht. De omheining is hoger dan een meter, maar niet zo hoog als een schutting bv. Maar Gijs is er nog niet overheen gesprongen.
Oke bedankt!
Tous zou wel achter een omheining van zo'n 1.40 blijven denk ik maar dan moet er niets te zien zijn aan de andere kant ::)
Alles lager dan dat gaat tie zowiezo niet los....

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 22:32
door zurca
Pauline schreef:

Enne.... in het omheinde gedeelte van het Leesten ben ik, op 19 november 2006, Joep gedurende zeker anderhalf tot twee uur helemaal kwijt geweest! En Connie en ik maar lopen in de regen...., vloog Joep weer voor ons langs over het pad, stak zijn middelvinger op en peerde hem weer..... ::) ::) ::)
Hahaha.... sorry, moet er wel een beetje om lachen...
Ik zou Tous daar idd. never niet loslaten, die krijg ik er nooit meer te pakken ::)
Maar het is gewoon afhankelijk van wat voor hond je hebt en waarom je 'm achter een hek wilt houden. Die van mij (en jou Pauline) jagen en laten zich niet door zomaar een hekje/sloot tegen houden.

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 22:37
door Pauline
zurca schreef: Hahaha.... sorry, moet er wel een beetje om lachen...
Ik zou Tous daar idd. never niet loslaten, die krijg ik er nooit meer te pakken ::)
Maar het is gewoon afhankelijk van wat voor hond je hebt en waarom je 'm achter een hek wilt houden. Die van mij (en jou Pauline) jagen en laten zich niet door zomaar een hekje/sloot tegen houden.
Oh als ik er nog aan denk Liesbeth..... We hadden een wandeling met een aantal BP-leden en alleen op de eerste foto is Joep te zien.... Hij is wel meegelopen door het hek en heeft ook keurig meegelopen tijdens de wandeling, tenminste ergens in de bossen en toen we aan het eind weer het hek doorgingen voor een laatste foto kwam hij weer opdagen. Wil ik hem pakken, neemt ie weer de benen. Connie (die ik toen nog niet zo lang kende) is bij me gebleven om eens te kijken hoe en wat Joep deed, dus toen ik hem te pakken had zijn we beginnen te lopen, Joep van de riem. En hup.... daar ging Joep.... ::) ::) ::) Na anderhalf uur belletje traceren en echt voor gek gezet te zijn door die (%*&() teckel zijn we tot de slotsom gekomen dat het echt trainen met een elektronische halsband moest worden. Dat verhaal ken je verder en de afloop ken je ook, heeft goed uitgepakt en inmiddels kan Joep overal loslopen en gebruik ik de band alleen nog voor de (schone) schijn.  ;D ;D ;D

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 22:43
door eelke
zurca schreef: Oke bedankt!
Tous zou wel achter een omheining van zo'n 1.40 blijven denk ik maar dan moet er niets te zien zijn aan de andere kant ::)
Alles lager dan dat gaat tie zowiezo niet los....
Ik denk wel dat het lager is... ik zal het eens wat beter inschatten als ik er weer eens ben.

Re: Veilige omheinde losloopgebieden?

Geplaatst: vr 23 aug 2013, 22:45
door zurca
Pauline schreef: Oh als ik er nog aan denk Liesbeth..... We hadden een wandeling met een aantal BP-leden en alleen op de eerste foto is Joep te zien.... Hij is wel meegelopen door het hek en heeft ook keurig meegelopen tijdens de wandeling, tenminste ergens in de bossen en toen we aan het eind weer het hek doorgingen voor een laatste foto kwam hij weer opdagen. Wil ik hem pakken, neemt ie weer de benen. Connie (die ik toen nog niet zo lang kende) is bij me gebleven om eens te kijken hoe en wat Joep deed, dus toen ik hem te pakken had zijn we beginnen te lopen, Joep van de riem. En hup.... daar ging Joep.... ::) ::) ::) Na anderhalf uur belletje traceren en echt voor gek gezet te zijn door die (%*&() teckel zijn we tot de slotsom gekomen dat het echt trainen met een elektronische halsband moest worden. Dat verhaal ken je verder en de afloop ken je ook, heeft goed uitgepakt en inmiddels kan Joep overal loslopen en gebruik ik de band alleen nog voor de (schone) schijn.  ;D ;D ;D
Honden, ze zijn geweldig maar dat jachtinstinct van sommige :-X ::) :-*
Zo hebben wij eens een uur achter Tous aan lopen rennen door de duinen. Die had konijnen ondekt en was dus op jacht. Elke keer zagen we hem wel, hij liep ook niet als een debiel te racen met 70km/u door de duinen maar wel in zo'n tempo dat we hem net niet bij konden houden. zo dichtbij maar toch zo ver weg want hij zat compleet in zijn eigen wereld. En ineens zie ik verandering bij hem, ik roep hem, schud met de snoepjes en ja daar kwam tie heel braaf naar me toe. De roes was over, hij keerde terug op aarde en zag en hoorde mij weer.

Wij zijn voor Tous al op heel wat omheinde plaatsen wezen kijken maar de locatie nog niet gevonden, er is altijd wel iets waardoor ik denk "nope dat gaat 'm niet worden" :-X :-[