Pagina 1 van 4
Kieskeurig
Geplaatst: zo 30 mei 2004, 21:46
door alani
Paar weken geleden vroeg ik jullie hulp mbt het kieskeurig worden van Nemo wat betreft zijn eten,heb hem nu dus minder gegeven en zelfs een dag laten vasten omdat hij gewoon niet opat wat erin zijn bak zat.Het heeft beide weinig geholpen. Maar het gekke is dat hij op een kvv dag zijn bak in no time leeg heeft ook de pensdag is zijn bak in minder dan tijd leeg. Ga nu dus maar de vriezer leeg maken (die net voor anderhalve maand volgegooid is

) en dan verder over op kvv of 5 dagen kvv en dan 2 dagen zelf samenstellen want dat hij niet of nauwlijks eet kan ik echt niet over mijn hart verkrijgen. Ben nu ook meer aan beweging met hem gaan doen, we zijn fietsen en zwemmen aan het opbouwen, dus hij moet wel goed eten. Ben ik hierin te pietluttig en is het gewoon uitproberen wat hij wel lekker vindt en is er nog iets wat ik kan proberen of zeggen jullie van...................... En de RMB's hoeveel heeft hij hiervan nodig als je volledig kvv voert of is het alleen voor de lekker
Groetjes Anita
Re:Kieskeurig
Geplaatst: zo 30 mei 2004, 22:05
door Truus
Als Nemo het goed doet op kvv, dan zou ik over gaan op kvv.In ieder geval helemaal geen brokken meer geven. Zo twee keer in de week zelf samenstellen kun je gerust doen maar dan heeft hij in ieder geval al compleet vers vlees binnen.
Als je het in grootverpakking kunt kopen, is het voordeliger en...ja... de vriezer

je moet wel plek hebben.
Re:Kieskeurig
Geplaatst: zo 30 mei 2004, 22:09
door Lizzy
Waar doet hij precies moeilijk mee?
Re:Kieskeurig
Geplaatst: zo 30 mei 2004, 23:37
door alani
Lizzy schreef:
Waar doet hij precies moeilijk mee?
's morgens krijgt hij botten met vlees en dan eet hij gewoon niet

en 's avonds zoekt hij het vlees er tussen uit en laat de groenten liggen, pureer het nu al zodat er niets meer tussenuit te halen valt maar dan eet hij een paar hapjes en laat de rest gewoon liggen. Dit haal ik dan weg en zet het een poosje later weer voor hem neer, dan kijkt hij er naar en loopt weer weg

De volgende dag geef ik hem dan kvv en dan eet hij als een dijker (alsof hij echt honger heeft, wat natuurlijk ook zo is) Ik vind hem wat magerder worden terwijl hij wel aankomt in gewicht (hij is nu 31 kg) maar ook wat groter is gegroeid en meer spiermassa begint te krijgen. Nu krijgt hij 5 dagen barf en 2 dagen kvv maar ik dacht als ik dit nu omdraai dan eet hij goed, maar dan weet ik nog steeds niet waarom meneer mijn zelf samengestelde maaltijden niet lekker vindt
Re:Kieskeurig
Geplaatst: zo 30 mei 2004, 23:43
door Lizzy
Zou je ons een kijkje in de keuken kunnen geven en ons vertellen wat je precies te eten geeft? Welke groentes geef je? Wat voor vlees? En hoeveel groente en hoeveel vlees geef je?
Gek hoor, dat hij jouw maaltijden niet lekker vind en wel graag KVV eet..... Mmm, misschien stop je er iets in wat hij niet lekker vindt of misschien stop je er juist iets niet in wat hij wel lekker vindt! Misschien kunnen we erachter komen! Hoewel KVV natuurlijk ook prima is.
Re:Kieskeurig
Geplaatst: zo 30 mei 2004, 23:45
door alani
Lizzy schreef:
Zou je ons een kijkje in de keuken kunnen geven en ons vertellen wat je precies te eten geeft? Welke groentes geef je? Wat voor vlees? En hoeveel groente en hoeveel vlees geef je?
Gek hoor, dat hij jouw maaltijden niet lekker vind en wel graag KVV eet..... Mmm, misschien stop je er iets in wat hij niet lekker vindt of misschien stop je er juist iets niet in wat hij wel lekker vindt! Misschien kunnen we erachter komen! Hoewel KVV natuurlijk ook prima is.
Ik zal zijn menutjes van de laatste 3 weken hier plaatsen maar dat doe ik dan morgen als je het niet erg vindt Het was vandaag een behoorlijk vermoeiende dag en ga mijn ei dan ook opzoeken

Maar ben erg blij dat je mee wilt kijken
Groetjes Anita
Re:Kieskeurig
Geplaatst: ma 31 mei 2004, 00:01
door Lizzy
Hoi Anita, geen probleem, dan kijken we er morgen naar! Ik ben benieuwd of we hem zo ver kunnen krijgen toch lekker jouw zelf samengestelde voer op te eten!
Weltrusten voor zometeen en groetjes, Lizzy
Re:Kieskeurig
Geplaatst: ma 31 mei 2004, 12:29
door alani
Donderdag
500 gr Lamsrib
300 gr Geitenpoulet
200 gr Groentemix
100 gr Pasta
Vrijdag
500 gr kippenvleugel
4 schijf Rodi vlees
6 schijf Energique Super compleet
1 ei zeewier
Zaterdag
500 gr Kippennek
500 gr Rundergehakt
200 gr Groentemix
Zondag
600 gr eendenvleugel
600 gr Lamspens
Maandag
600 gr Kalfsparerib
200 gr Paardevlees
200 gr Groentemix
100 gr Pasta 1 ei zeewier
Dinsdag
400 gr Soepbot (kaal lamsbot)
200 gr kalfspoulet
8 schijf Rodi vlees
200 gr groentemix
100 gr pasta
1 ei zeewier
Woensdag
500 gr Kippenvleugel
6 schijf Prins super compleet
Donderdag
500 gr lamsschouder
250 gr Paardevlees
200 gr groentemix
100 gr pasta
Vrijdag
600 gr eendenvleugel
pak Energique
1 ei zeewier
Zaterdag
500 gr lamsrib
150 gr Kippenmaag
250 gr Rundergehakt
200 gr groentemix
100 gr pasta
1 ei zeewier
Zondag
400 gr soepbot
2 schijf Rodi vlees
600 gr Lamspens
Maandag
500 gr gietenschouder
300 gr geitenpoulet
200 gr groentemix
100 gr pasta
Dinsdag
500 gr kippenvleugel
pak Prins Super Plus Compl
Woensdag
500 gr eendennek
300 gr Runderhart
200 gr Groentemix
100 gr Pasta
1 ei zeewier
Het Rodi vlees had ik verkeerd meegenomen het had de complete versie moeten zijn
De groente mix bestaat uit, andijvie, spinazie, brocolli, bloemkook, winterpeen, sla, komkommer, tomaat, paprika )3 kleuren) rode bietjes alfalfa, taugé courgette en 5 teentjes knoflook.
De groentemix krijgt hij dus al zo lang als dat ik zelf samenstel )nu 3 maanden) en in deze mix zit alleen de bietjes en de knoflook nieuw
bij de zelf samengestelde maaltijden gaat er nog 4 ml lijnzaadolie en 12 ml zalmolie door, het zeewier is een theelepeltje en het ei is rauw met schil en al.
2 dagen zijn nu dus kvv met ´s morgens RMB en 1 dag is een pensdag
Deze hoeveelheden zijn dus wat hij had moeten eten maar niet gegeten heeft. De RMB´s gaan er met moeite en na lang aandringen in, met uitzondering van de kippen en eendenvleugels/nekken, en de vlees met groente laat hij vaak al helemaal staan
De kvv is nu nog Energique, Duck en Rodi en over 3 weken )dan is deze voorraad op) wordt dat Carnibest natuur
Hij is nu 9 maanden weegt 31 kg en heeft krijgt nu steeds meer beweging omdat we het fietsen en zwemmen aan het opbouwen zijn, te mager is hij nog niet, kan zijn ribben wel voelen maar niet zien.
Kun je hier wat mee ???
Groetjes Anita
Re:Kieskeurig
Geplaatst: ma 31 mei 2004, 13:04
door Paul_Barte
Anita, lees is dat goed.....16 ml olie per dag????
Re:Kieskeurig
Geplaatst: ma 31 mei 2004, 13:05
door Lizzy
Hoi Anita, nou, het moet mij van het hart dat ik jouw hond maar een ongelofelijke geluksvogel vind. Ik zie een prachtige afwisseling van vleessoorten, waar iedere hond een moord voor zou doen....! Maar goed, helaas kan het jouw kereltje dus niet bekoren..... Daar ben je lekker mee zeg!
Nu zou het kunnen zijn dat hij geitenvlees en paardenvlees niet zo lekker vindt. Dit vlees kan erg sterk ruiken en sommige honden houden daar gewoon niet van. Ik weet niet of je verschil merkt in de vleessoorten die je geeft?
Goed, kijk ik dan naar de percentages (even het versvlees niet meegerekend), dan kom ik uit op:
54,5% vleesbotten
12,6% orgaanvlees
15,3% vlees
12,3% groenten
5,3% pasta
Dat ziet er toch ook goed uit...
Tja, wat moeten we hier nu mee? Er is gewoon niks mis met jouw zelfsamengestelde menu. Mijn honden willen best bij jou logeren.
Gaan we even inzoemen op de groentemix:
De groente mix bestaat uit, andijvie, spinazie, brocolli, bloemkool, winterpeen, sla, komkommer, tomaat, paprika )3 kleuren) rode bietjes alfalfa, taugé courgette en 5 teentjes knoflook.
Je zou kunnen proberen om het eens anders aan te pakken. Laat de koolsoorten er eens een tijdje helemaal uit. Dus geen bloemkool en geen broccoli. Want dit heeft een vrij heftige smaak en niet iedere hond kan er goed tegen, dus laat het er proefondervindelijk eens uit.
Hetzelfde geldt voor de paprika. Het is een groente uit de nachtschade familie en niet iedere hond vindt dat lekker.
Probeer anders eens wat simpelere groentemixen te maken met wat minder groentensoorten en wissel deze dan wat vaker af. Neem bijv. eens pompoen (vinden veel honden erg lekker, vooral als je het eerst even kort gekookt hebt - kun je later weer rauw gaan geven) met witlof en alfalfa en knoflook. En dan eens een mix van sla en andijvie en bataat (zoete aardappel) en peterselie. En dan eens een groentenmix met courgette en knoflook en waterkers en alfalfa. En een van wortel met avocado, komkommer en knoflook. (Avocado vinden mijn honden trouwens ZO lekker dat ik er bij wijze van niet eens vlees door hoef te doen).
Nu is groentemix niet eens echt noodzakelijk. Ik ken mensen die helemaal geen groentes aan hun hond geven. Ik ben zelf wel een voorstander van groentes, maar ik heb dus het bewijs gezien dat honden er ook goed buiten kunnen. Ik zou zeggen, geef ietsje minder groentes dus ipv 200 gram geef je 100 of 150 gram. En kijk eens hoe hij het dan doet. Je zou door de groenten+vleesmix ook nog een rauw eitje kunnen roeren. Of een eetlepel sardien uit blik. Of een schepje huttekase of yoghurt. Of gemalen/rauwe nootjes en zaden (walnoot, hazelnoot, sesamzaad, etc.). Het hoeft natuurlijk niet want feitelijk moet het niet nodig zijn om groentes met kunst en vliegwerk naar binnen te krijgen. Op de Rawfeeding lijst geeft niemand groentes. Ja, hooguit wat restjes van hun eigen gekookte groentes. Tom Lonsdale vindt zelfs dat teveel groentes de balans van de voeding verstoren. Nogmaals, ik ben het daar persoonlijk dan niet helemaal mee eens, maar ik denk dat het verantwoord is om minder groentes te geven. En geef gewoon minder uitgesproken groentes. Nou ja, en dan is het even de vraag wat hij gaat doen: eten of niet eten!
Tja, waarom hij de RMB's niet lekker vindt.... Hoe is het met zijn gebit? Hij heeft toch niet ergens kiespijn ofzo? (dat het dus gewoon zeer doet om botten te eten?). Misschien moet je anders eens naar zijn gebit laten kijken? Ik weet het niet, maar aangezien hij de zachte botten wel eet, heb ik het vermoeden dat er een lichamelijke reden is waarom hij die harde botten niet moet.....
Re:Kieskeurig
Geplaatst: ma 31 mei 2004, 13:08
door Lizzy
Paul_Barte schreef:
Anita, lees is dat goed.....16 ml olie per dag????
Ja verhip! Dat had ik niet eens gezien Paul! Da's wel erg veel. Ik zou even helemaal geen lijnzaadolie meer geven. Want ook die smaak is uitermate sterk en eigenlijk (als ik eerlijk ben) HEEL ERG smerig! Ik heb het zelf geproefd en feitelijk brandde het bijna mijn keel uit! Ik zou een theelepeltje zalmolie geven en meer niet.
Oh, ik zou de zeewier er ook even uitlaten. Ook weer een sterke smaak die hij misschien gewoon niet lekker vindt.
Re:Kieskeurig
Geplaatst: ma 31 mei 2004, 13:46
door Paul_Barte
Zelfs visolie kan ervoor zorgen dat een hond het eten laat staan!! En dan praat je over een minimale hoeveelheid.
(veel katten lusten het trouwens ook niet, raar maar waar).
En zoals Lizzy zegt zou ik ook de zeewier even laten vervallen.
Voor de rest.......wanneer mogen mijn honden komen eten ???

Re:Kieskeurig
Geplaatst: ma 31 mei 2004, 16:04
door Marion
Tommie zit ook te kwijlen hier bij mij op schoot

Re:Kieskeurig
Geplaatst: ma 31 mei 2004, 18:20
door alani
De zalmolie krijgt hij eigenlijk pas sinds vorige week en omdat er op de verpakking staat per ... kg zoveel.... ml dacht ik dus ........ 16 ml Nu dus samen met de lijnzaadolie maar ff laten vervallen
De groentemixen laat ik deze week maar helemaal achterwege en dan doe ik volgende week de mixjes zoals jij het voorstelt.
Zijn gebit heb ik net nagekeken en voor zover ik kan zien zit er niets los geen gaatjes (dat kan ook haast niet met zijn 9 maanden) of rare dingen tussen en als ik aan de kiezen en tanden zit gaat hij niet raar doen of terugtrekken, als hij dus van de week nog niet gaat eten dan ga ik langs de da.
Ik zou dus haast zeggen laat ze maar komen die honden van jullie misschien dat hij dan uit jalouzie gaat eten
Bedankt voor zover en het wordt vervolgd
Groetjes Anita
Re:Kieskeurig
Geplaatst: ma 31 mei 2004, 19:36
door alani
Paul_Barte schreef:
Zelfs visolie kan ervoor zorgen dat een hond het eten laat staan!! En dan praat je over een minimale hoeveelheid.
(veel katten lusten het trouwens ook niet, raar maar waar).
En zoals Lizzy zegt zou ik ook de zeewier even laten vervallen.
Voor de rest.......wanneer mogen mijn honden komen eten ???
Mijn katten lusten helemaal geen vis

ook dat zijn al van die zeurmutsen misschien dat ze het aan Nemo geleerd heeft hoe het moet
