kosten

Hier kun je al je vragen, problemen en stellingen kwijt met betrekking tot het zelf samenstellen voeding.

Moderator: Lizzy

Omlaag
Barfplaats
Gesponsord bericht

kosten

Berichtdoor Barfplaats

Gebruikersavatar
Malamoods
5-sterren
Berichten: 2131
Lid geworden op: Vr 17 Feb 2006, 15:23

kosten

Berichtdoor Malamoods » Ma 20 Feb 2006, 10:41

Ik ben er nog niet helemaal uit: barf of kvv (of combi)... Maar ben wel benieuwd wat jullie uitgeven aan een barfmenu (mag ook per maand, week of maaltijd). Kunnen jullie mij daar een beeld van geven? En waar koop je de producten zoal?

Rachel.
Gebruikersavatar
Borke
5-sterren
Berichten: 8035
Lid geworden op: Vr 03 Sep 2004, 17:12
Contact:

Re:kosten

Berichtdoor Borke » Ma 20 Feb 2006, 11:20

Lastige vraag, omdat ik zo hier en daar wat koop. Met een grote vriezer koop ik dan meteen 5 of 10 kg hoeveelheden.
Ik denk dat je er meer aan hebt als mensen je vertellen wat ze per kg zelf samenstellen kwijt zijn, want de een voert 500 gram per dag en de ander 2 kg ;D

Ik denk dat wij voor Borke ongeveer 2 Euro per kg kwijt zijn aan BARF, dat is ca. 1 Euro per dag.

Het goedkoopste wat ik voer zijn geitenribben van het Islam Centrum in Rotterdam en daar is Borke helemaal dol op, ze kosten 1 Euro per kg (als je 10 kg koopt).

Het duurste wat hij eet is biologisch lam en dat kost 5 Euro per kg.
Gebruikersavatar
Malamoods
5-sterren
Berichten: 2131
Lid geworden op: Vr 17 Feb 2006, 15:23

Re:kosten

Berichtdoor Malamoods » Ma 20 Feb 2006, 11:31

Barf kun je volgens mij zo deur (of goedkoop) maken als je zelf wilt, klopt dat? Volgens mij is het ook niet duurder dan zo'n zak met brokken, of zie ik dat verkeerd?

Rachel.
Gebruikersavatar
Angelique
5-sterren
Berichten: 24055
Lid geworden op: Ma 08 Mar 2004, 21:01
Locatie: Sellingen
Contact:

Re:kosten

Berichtdoor Angelique » Ma 20 Feb 2006, 11:32

Happyhusky schreef:Barf kun je volgens mij zo deur (of goedkoop) maken als je zelf wilt, klopt dat? Volgens mij is het ook niet duurder dan zo'n zak met brokken, of zie ik dat verkeerd?

Rachel.


Dat klopt, alles valt en staat met goede adressen. Ik zou voor het bedrag wat ik aan barf kwijt ben geen "fatsoenlijke" brokken kunnen voeren. Tijd reken ik dan niet mee, dat moet dan maar hobby zijn ;D
Laatst gewijzigd door Angelique op Ma 20 Feb 2006, 11:34, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
Borke
5-sterren
Berichten: 8035
Lid geworden op: Vr 03 Sep 2004, 17:12
Contact:

Re:kosten

Berichtdoor Borke » Ma 20 Feb 2006, 11:44

Happyhusky schreef:Barf kun je volgens mij zo deur (of goedkoop) maken als je zelf wilt, klopt dat? Volgens mij is het ook niet duurder dan zo'n zak met brokken, of zie ik dat verkeerd?

Dat hangt er van af hoe je het bekjikt.
Als je de reiskosten, de aanschaf van de vriezers, de stroom die de vriezers verbruiken, het verpakkingsmateriaal etc. etc. niet meerekent dan is het wellicht goedkoper als je tenminste goede adresjes hebt. Jouw eigen tijd is voor mij onderdeel van de hobby.

Wij proberen echter ook biologisch vlees te eten voor ons zelf, maar ook voor de dieren en dat maakt het dan weer duurder.

Winst is wel dat je dierenartskosten uitspaart.
Winst is zeker ook dat het zelf wegknagen van een bot je hond ook een enorme voldoening geeft, geestelijke gezondheid dus en dat soort dingen zijn niet in geld uit te drukken 8)
Gebruikersavatar
Malamoods
5-sterren
Berichten: 2131
Lid geworden op: Vr 17 Feb 2006, 15:23

Re:kosten

Berichtdoor Malamoods » Ma 20 Feb 2006, 12:00

Het idee dat eten een activiteit opzich wordt, spreekt mij zeker wel aan ja. Vooral in de zomermaanden, wanneer de bewegingsbehoefte van Lex (wegens warmte) wat beperkter is, vind ik mentale activiteit extra belangrijk. Het is een hond die niet snel opgeeft, dus zo'n bot is een prima manier om die behoefte te stillen.

Rachel.
Elvira
5-sterren
Berichten: 965
Lid geworden op: Za 31 Jan 2004, 19:14
Locatie: Rucphen
Contact:

Re:kosten

Berichtdoor Elvira » Ma 20 Feb 2006, 12:38

Zingaro is soms 3 kwartier met een lamsnek bezig.
tieneke
5-sterren
Berichten: 8454
Lid geworden op: Di 25 Mar 2003, 20:59
Locatie: Tsjechie

Re:kosten

Berichtdoor tieneke » Ma 20 Feb 2006, 20:33

Ik kijk er niet meer naar eerlijk gezegd,heb ook leuke adresjes en ook duurdere vlees of vissoorten, maar het belangrijkste vind ik dat ze er super uitzien en lekker gezond zijn en daar kan geen brokkie tegenop ;D
Gebruikersavatar
Pauline
5-sterren
Berichten: 6272
Lid geworden op: Di 04 Jan 2005, 10:07
Locatie: Daar waar de wijzen vandaan kwamen

Re:kosten

Berichtdoor Pauline » Ma 20 Feb 2006, 20:57

Er zijn dagen dat ze voor niks eten (kipkarkassen) en er zijn dagen dat ze vlees voor 4 euro per kg eten. Vind het ook niet zo belangrijk wat het kost, maar goed ik heb makkelijk praten. Kind noch kraai, alleen man en honden die goed gevoed worden.
Daar komt nog eens bij dat die van mij maar 300 gram op een dag eten, da's natuurlijk ook geen giga hoeveelheid.
tieneke
5-sterren
Berichten: 8454
Lid geworden op: Di 25 Mar 2003, 20:59
Locatie: Tsjechie

Re:kosten

Berichtdoor tieneke » Ma 20 Feb 2006, 21:00

Pauline schreef:Er zijn dagen dat ze voor niks eten (kipkarkassen) en er zijn dagen dat ze vlees voor 4 euro per kg eten. Vind het ook niet zo belangrijk wat het kost, maar goed ik heb makkelijk praten. Kind noch kraai, alleen man en honden die goed gevoed worden.
Daar komt nog eens bij dat die van mij maar 300 gram op een dag eten, da's natuurlijk ook geen giga hoeveelheid.

Hier prakken ze meer dan 2 kilo per dag naar binnen ;)
Gebruikersavatar
Borke
5-sterren
Berichten: 8035
Lid geworden op: Vr 03 Sep 2004, 17:12
Contact:

Re:kosten

Berichtdoor Borke » Ma 20 Feb 2006, 21:01

tieneke schreef:Hier prakken ze meer dan 2 kilo per dag naar binnen ;)


Had dan ook chihuahua's genomen, die kunnen waarschijnljk toe met een onsje per dag ;D
Gebruikersavatar
Antonia
5-sterren
Berichten: 1343
Lid geworden op: Do 05 Jan 2006, 23:54
Locatie: Noordbroek (Groningen)

Re:kosten

Berichtdoor Antonia » Ma 20 Feb 2006, 21:05

tieneke schreef:Hier prakken ze meer dan 2 kilo per dag naar binnen ;)



Hier gaat er gemiddeld zo'n 3,5 kilo per dag doorheen, ik geef ongeveer € 2,00 tot € 2,50 per kilo uit. De ene keer weet meer, de andere keer wat minder.
Gebruikersavatar
Pauline
5-sterren
Berichten: 6272
Lid geworden op: Di 04 Jan 2005, 10:07
Locatie: Daar waar de wijzen vandaan kwamen

Re:kosten

Berichtdoor Pauline » Ma 20 Feb 2006, 21:06

tieneke schreef:Hier prakken ze meer dan 2 kilo per dag naar binnen ;)


Met zijn 2-en toch? Of per hond.... :-\
tieneke
5-sterren
Berichten: 8454
Lid geworden op: Di 25 Mar 2003, 20:59
Locatie: Tsjechie

Re:kosten

Berichtdoor tieneke » Ma 20 Feb 2006, 21:08

AstridStraver schreef:Had dan ook chihuahua's genomen, die kunnen waarschijnljk toe met een onsje per dag ;D

Daar gaat Jaco echt niet naast lopen he? ;D ;D
tieneke
5-sterren
Berichten: 8454
Lid geworden op: Di 25 Mar 2003, 20:59
Locatie: Tsjechie

Re:kosten

Berichtdoor tieneke » Ma 20 Feb 2006, 21:12

[quote="Pauline"]
Met zijn 2-en toch? Of per hond.... :-\
[/quote]
Ze eten met zijn tweeen toch wel 2,5 kilo naar binnen,soms iets minder(Tara)
Tinus is de grootste vreetzak :P
Na zijn maaltijd gaat de smiecht meteen voor de keukendeur liggen en zodra deze opengaat staat hij al in de houding...helaas voor hem ;D ;D
Barfplaats
Gesponsord bericht

Re:kosten

Berichtdoor Barfplaats


Terug naar “Vragen, Problemen en Discussie BARF”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 5 gasten