betaalbaarheid

Hier kun je al je vragen, problemen en stellingen kwijt met betrekking tot het zelf samenstellen voeding.

Moderator: Lizzy

Barfplaats
Gesponsord bericht

betaalbaarheid

Berichtdoor Barfplaats

Gebruikersavatar
Kynida
3-sterren
Berichten: 150
Lid geworden op: Do 03 Nov 2005, 12:51
Contact:

betaalbaarheid

Berichtdoor Kynida » Di 08 Nov 2005, 14:53

Hallo allemaal, ik ben sinds kort overgestapt op smuldier en wil graag binnenkort echt gaan barfen. Ik heb echter niet zo heel veel te spenderen, en krijg wel het idee dat je met vers wel behoorlijk wat duurder uit bent, dan met brokken. Mijn vraag is nu, hoe houden jullie het binnen de perken, wat zijn jullie ervaringen daarmee.
gr. chicken
Tineke *
4-sterren
Berichten: 453
Lid geworden op: Vr 23 Sep 2005, 13:59
Locatie: Hoogvliet

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor Tineke * » Di 08 Nov 2005, 15:08

Mijn ervaring is dat ik met barf en kvv goedkoper uit ben.
Kip en vis haal ik op de markt en voor vlees moet je even rondkijken.B.v. aanbiedingen bij supermarkten enzo,of de dsz.En ik heb drie grote honden.

Tineke
Dtje
3-sterren
Berichten: 244
Lid geworden op: Vr 04 Nov 2005, 23:12

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor Dtje » Di 08 Nov 2005, 16:00

Ben dus niet de enige met deze vraag. Het is inderdaad goed zoeken naar adressen waar het betaalbaar is. Voor een kilo kippenek werd gezegd €1. Dat heb ik gevonden maar daar ging veel bellen aan vooraf. Verder ben ik nu bij een slachterij geweest , daar heb ik het volgende vandaan gesleept:
4 lamskoppen (incl. tanden en tong ;D), €1,50 p.st
4kilo kalfsrib (met veel vlees!) €4,50 kilo
2 kilo vuile pens €0,75 p kilo.
Kreeg hier eerder door dat de kalfsrib prijzig is(vind ikzelf ook), maar de koppen en pens is prima qua prijs.
Succes met verder zoeken!
Groets Olga
nikèdog2000
5-sterren
Berichten: 2382
Lid geworden op: Di 08 Mar 2005, 19:16
Locatie: woubrugge

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor nikèdog2000 » Di 08 Nov 2005, 16:18

kalfs rib met vlees is ook gewoon voor mensen dus dat is duur.
geiten vlees is goedkoper.
ik laat de uitbener het tussen stuk er af snijden
en ik betaal 2,25 de kilo en dat vlees is ook voor menselijk gebruik.
Lizzy
Moderator
Berichten: 55284
Lid geworden op: Ma 24 Mar 2003, 19:28
Contact:

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor Lizzy » Di 08 Nov 2005, 17:58

Toen ik net begon met zelf samenstellen was ik gemiddeld 5 euro de kilo kwijt aan mijn vlees en orgaanvlees en botten en groentes. Nu zit ik op ongeveer 2 euro/2,50 euro de kilo. Je moet dus wel zoeken en onderhandelen en met meerdere mensen inkopen en op zoek blijven naar nieuwe adresjes (en vooral gratis proberen te scoren)! En dat is ook een deel van de lol, goede adresjes zoeken (het vergt wel tijd). Oh, mijn honden eten ongeveer 2100 gram voer per dag. In totaal. Dat is 1 pup van 5 maanden oud (dus zij gaat wel weer minder eten) en 2 volwassen honden. Alle drie Dalmaat, dus middelgrote hond.
hiram
3-sterren
Berichten: 207
Lid geworden op: Di 26 Jul 2005, 00:27
Locatie: rosmalen

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor hiram » Di 08 Nov 2005, 18:03

Chicken schreef:Hallo allemaal, ik ben sinds kort overgestapt op smuldier en wil graag binnenkort echt gaan barfen. Ik heb echter niet zo heel veel te spenderen, en krijg wel het idee dat je met vers wel behoorlijk wat duurder uit bent, dan met brokken. Mijn vraag is nu, hoe houden jullie het binnen de perken, wat zijn jullie ervaringen daarmee.
gr. chicken


alles bij elkaar opgeteld is het misschien wel wat duurder ja maar 8):
je spaart wel dierenarts kosten uit omdat je hond er veel gezonder van wordt en een hogere weerstand krijgt &
het eigenlijk niet zo heel veel duurders is als het lijkt want het geld dat je aan brokken besteed is eigenlijk weggegooit omdat brokken doodgekookte rommel is en je dus eigenlijk iets koopt waar je hond weinig mee kan.
dit in tegenstelling tot het zelfde geld waar je vers van kan kopen ;D
Gebruikersavatar
Kynida
3-sterren
Berichten: 150
Lid geworden op: Do 03 Nov 2005, 12:51
Contact:

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor Kynida » Di 08 Nov 2005, 18:52

Wat leuk al die reacties, we hadden altijd Greenfield 21. Een zak van 15 kg voor rond de 21 euro. Hij at per dag rond de 250 gr. Van smuldier eet hij nu per dag een bakje van 400 gr. Dat is voor compleet 59 eurocent, voor kip of vlees 49 eurocent. OK dan mag vers wel iets duurder zijn en een gezonde hond is een kostbaar bezit, maar ja, die euro's ..... We zien wel en ja dat rond bellen e.d. zal ik moeten leren, dat is niet mijn sterkste punt.
gr. chicken
Gebruikersavatar
sylvia
5-sterren
Berichten: 8612
Lid geworden op: Za 27 Dec 2003, 12:34
Locatie: Sint-Annaland

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor sylvia » Di 08 Nov 2005, 18:56

Chicken schreef:Wat leuk al die reacties, we hadden altijd Greenfield 21. Een zak van 15 kg voor rond de 21 euro. Hij at per dag rond de 250 gr. Van smuldier eet hij nu per dag een bakje van 400 gr. Dat is voor compleet 59 eurocent, voor kip of vlees 49 eurocent. OK dan mag vers wel iets duurder zijn en een gezonde hond is een kostbaar bezit, maar ja, die euro's ..... We zien wel en ja dat rond bellen e.d. zal ik moeten leren, dat is niet mijn sterkste punt.
gr. chicken



Smuldier is dan wel goedkoop in de aanschaf maar de ervaring laat zien dat hje er vaak veel meer van moet voeren als van een ander zogenaamd duurder merk waardoor je uiteindelijk zelfs wel duurder uit bent.
tieneke
5-sterren
Berichten: 8454
Lid geworden op: Di 25 Mar 2003, 20:59
Locatie: Tsjechie

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor tieneke » Di 08 Nov 2005, 19:20

Chicken schreef:Wat leuk al die reacties, we hadden altijd Greenfield 21. Een zak van 15 kg voor rond de 21 euro. Hij at per dag rond de 250 gr. Van smuldier eet hij nu per dag een bakje van 400 gr. Dat is voor compleet 59 eurocent, voor kip of vlees 49 eurocent. OK dan mag vers wel iets duurder zijn en een gezonde hond is een kostbaar bezit, maar ja, die euro's ..... We zien wel en ja dat rond bellen e.d. zal ik moeten leren, dat is niet mijn sterkste punt.
gr. chicken

Het geld dat je nu(iets meer) meer kwijt bent hou je straks lekker in je knip,geen onnodig Da bezoek meer is mijn ervaring ;)
bowie

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor bowie » Di 08 Nov 2005, 19:28

sylvia schreef:Smuldier is dan wel goedkoop in de aanschaf maar de ervaring laat zien dat hje er vaak veel meer van moet voeren als van een ander zogenaamd duurder merk waardoor je uiteindelijk zelfs wel duurder uit bent.


Ik geef ook smuldier en de honden doen het er goed op en geef er niet veel meer van .
Gebruikersavatar
Angelique
5-sterren
Berichten: 24061
Lid geworden op: Ma 08 Mar 2004, 21:01
Locatie: Sellingen
Contact:

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor Angelique » Di 08 Nov 2005, 19:32

Alles omtrent prijsvergelijking met brok valt en staat met goede adressen. Mijn honden hebben vandaag met z'n 8en een halve runderpens opgegeten. Kosten €1,75
Verder leverde een rondje slager vandaag en zak met circa13kg. kopvlees +strotten en een stuk of tien niertjes op voor €8,- Daarbij geef ik kippenbot, gemiddelde €0,30 de kg. en geitenribben met vlees á €1,- per kg. Al met al kom ik bijna nooit boven de 4 Euro per eetronde uit. (met z'n 8en :D )
bowie

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor bowie » Di 08 Nov 2005, 20:11

Angelique schreef:Alles omtrent prijsvergelijking met brok valt en staat met goede adressen. Mijn honden hebben vandaag met z'n 8en een halve runderpens opgegeten. Kosten €1,75
Verder leverde een rondje slager vandaag en zak met circa13kg. kopvlees +strotten en een stuk of tien niertjes op voor €8,- Daarbij geef ik kippenbot, gemiddelde €0,30 de kg. en geitenribben met vlees á €1,- per kg. Al met al kom ik bijna nooit boven de 4 Euro per eetronde uit. (met z'n 8en :D )



Das mooi :P :P
tieneke
5-sterren
Berichten: 8454
Lid geworden op: Di 25 Mar 2003, 20:59
Locatie: Tsjechie

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor tieneke » Di 08 Nov 2005, 20:22

bowie schreef: Das mooi :P :P

Ech wel :P
Gebruikersavatar
herder_lover
5-sterren
Berichten: 804
Lid geworden op: Ma 24 Okt 2005, 23:27
Locatie: Curaçao, Nederlandse Antillen
Contact:

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor herder_lover » Di 08 Nov 2005, 21:42

Angelique schreef:Alles omtrent prijsvergelijking met brok valt en staat met goede adressen. Mijn honden hebben vandaag met z'n 8en een halve runderpens opgegeten. Kosten €1,75
Verder leverde een rondje slager vandaag en zak met circa13kg. kopvlees +strotten en een stuk of tien niertjes op voor €8,- Daarbij geef ik kippenbot, gemiddelde €0,30 de kg. en geitenribben met vlees á €1,- per kg. Al met al kom ik bijna nooit boven de 4 Euro per eetronde uit. (met z'n 8en :D )

jij hebt hele goede adressen! Ik was al blij met kippenvleugels enzo voor 5,25 gulden per kilo :)
Gebruikersavatar
Angelique
5-sterren
Berichten: 24061
Lid geworden op: Ma 08 Mar 2004, 21:01
Locatie: Sellingen
Contact:

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor Angelique » Di 08 Nov 2005, 21:50

herder_lover schreef:jij hebt hele goede adressen! Ik was al blij met kippenvleugels enzo voor 5,25 gulden per kilo :)


Jep, ben er ook heel blij mee. Als ze nou ook nog op de hoek van de straat zaten was ik helemaal blij. ;D (ribjes komen uit Rotterdam LOL)

Oh ja, heb tegenwoordig ook gratis zalm :P
Barfplaats
Gesponsord bericht

Re:betaalbaarheid

Berichtdoor Barfplaats


Terug naar “Vragen, Problemen en Discussie BARF”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Janneke en 7 gasten