0 leden en 1 gast bekijken dit board.
Print

Auteur Topic: Hondje eet hooi  (gelezen 376 keer)

Spicey

  • *
  • Berichten: 48
Hondje eet hooi
« Gepost op: 1 september 2010 om 11:27:44 »
Hallo,
Ik heb sinds een maand een hondje van 1,5 jaar. Ze is zwerfhond geweest en is vanaf half juni in Nederland. Bij haar pleeggezin at ze nrv en bij mij krijgt ze kvv met een paar keer per week een vleesbot, spiervlees of een visje. Nou eet ze ook gras maar dat doen de meeste honden wel, maar ze eet dus ook hooi/kuilgras en best wel aardige plukken. Zal dit op een tekort kunnen duiden? Vezels krijgt ze wel genoeg binnen want ze loopt op een boerderij met paarden en koeien en eet daardoor ook de nodige uitwerpselen :). Iemand een idee?

Daphne&Jayden

  • ****
  • Berichten: 271
  • Liefde is...je eigen vriezerruimte opofferen...
Re: Hondje eet hooi
« Reactie #1 Gepost op: 1 september 2010 om 12:12:14 »
Kvv verteert wel sneller dan barf, misschien een idee om haar geheel te laten gaan barfen. Dan zal ze in ieder geval langer een verzadigd gevoel hebben.

Spicey

  • *
  • Berichten: 48
Re: Hondje eet hooi
« Reactie #2 Gepost op: 1 september 2010 om 12:23:07 »
Zou wel willen, maar dat is helaas geen optie want ik kan alleen maar een kleine vriezer kwijt.

Angelique

  • Beheerder
  • *****
  • Berichten: 12.867
  • Blij dat ik BARF
    • Plaza33 Natuurlijk goed voor mens en dier.
Re: Hondje eet hooi
« Reactie #3 Gepost op: 1 september 2010 om 13:08:19 »


Veel gras e.d. eten kan ook duiden op misselijkheid die ze op deze manier probeert te stabiliseren. Verbied en/of voorkom eens een aantal dagen dat ze dat spul eet en kijk of je iets aan haar ziet.

Verder vind ik koeie-en paardestront nou niet zo'n gezonde aanvulling op het dagelijks menu, aangezien het meer bevat dan enkel wat gewenste vezeltjes.
Hoi!   Angelique


www.plaza33.com

May Linn

  • *****
  • Berichten: 2.741
Re: Hondje eet hooi
« Reactie #4 Gepost op: 1 september 2010 om 15:15:47 »
Kuilgras schijnt vrij zoet te zijn en vinden mij honden ook lekker.
Het lijkt me alleen niet gezond om vaak te eten.
Hooi heb ik nog niet eerder van gehoord dat ze dat eten, maar miss dat het hooi wat daar gebruikt wordt veel kruiden (luzerne is ook zoeter) bevat en dat de hond daardoor het lekker vindt.

Mevroi Kruim

  • *****
  • Berichten: 11.220
Re: Hondje eet hooi
« Reactie #5 Gepost op: 1 september 2010 om 16:07:52 »
Mijn hondjes eten ook wel eens plukken kuil maar geen grote hoeveelheden. De brokkenhond van een mede-eigenaar daarentegen vreet de hooinetten leeg als hij de kans krijgt, en heeft al eens een verstopping gehad.
Ze eten hier ook mest van de eigen paarden, daarvan weet ik wat ze eten en wanneer ern ontwormmiddel in gaat, maar andere mest mag echt niet.

Do not do as I do or do as others do. That's a lot of do do, and we all know what that smells like
by Puppetji

202Spots

  • *****
  • Berichten: 4.495
  • Cis & Tor.....
    • Barf Foto's
Re: Hondje eet hooi
« Reactie #6 Gepost op: 1 september 2010 om 16:16:04 »
Zuurkool is ook gezond voor de hond, dus kuilgras zal ook wel wat probiotics hebben.
Al mijn spotties zijn gras grazers en zijn nooit misselijk, het enige probleem kan 'n lange gras spriet zijn die er met 't poepen niet helemaal uit komt en dan grote paniek veroorzaakt omdat er wat blijft hangen wat ik dan even zorgvuldig moet verwijderen :-X
Dory,Dalmatians Bo & Starr
Angels Cissy & Torro
If tears could build a stairway,and memories a lane,
I'd walk right up to heaven,and bring you home again.

Jantina

  • *****
  • Berichten: 1.056
Re: Hondje eet hooi
« Reactie #7 Gepost op: 1 september 2010 om 16:30:31 »
Bij beperkte hoeveelheden is het niet een mega probleem. Mijn ervaring is dat het, als ze het eenmaal gewend zijn, niet meer doen. Zelfde met paardenpoep. Mijn hond eet ook met regelmaat mest van onze paarden, en heeft dit met vlagen nodig. Hij knapt er juist enorm van op. pakt het bijv als hij wat diarree heeft. Gegarandeerd goede ontlasting binnen een paar uur! Maar ook ik weet exact wat er bij de paarden in gaat natuurlijk.

Spicey

  • *
  • Berichten: 48
Re: Hondje eet hooi
« Reactie #8 Gepost op: 1 september 2010 om 16:44:50 »
Ik heb ook niet het idee dat ze misselijk is, als ze het een paar dagen niet eet zie ik geen verandering. Ik probeer het zoveel mogelijk te beperken maar luisteren gaat soms nog niet zo goed en dant komt ze pas als de pluk op is (wordt wel aan gewerkt hoor).
Met het eten van mest let ik ook wel op dat er niet paarden net ontwormd zijn dat staat altijd op het bord geschreven.  Of het gezond is zijn de menigen over verdeeld. Mijn vorige hond was ook een echte stront en gras vreter.
De lange spriet met poepen is idd wel bekend ;).
Misschien is eerdaags het nieuwe eraf.

Print
 



Barfplaats wordt gesponsord door