0 leden en 1 gast bekijken dit board.
Print

Auteur Topic: Het ontstaan van brokken en blikvoer  (gelezen 2241 keer)

Femke

  • *****
  • Berichten: 3.936
  • Ik ben niet labiel; ik ben emotioneel flexibel
Het ontstaan van brokken en blikvoer
« Gepost op: 12 april 2004 om 23:11:43 »
Met alle dank aan roger

<<2 Hoe lang geleden kwamen de brokken en het blikvoer op de markt?<<


De eerste "brokken" werden gemaakt door een Amerikaans ondernemer, genaamd James Spratt ergens midden in de jaren 1800

1860 om juist te zijn en ze droegen de handelsnaam Spratt's Patent Meat Fibrine Dogs Cake.

Ze waren een mix van tarwegranen, bieten en groenten , gebonden met dierlijk bloed.

OP heel korte tijd waren er verschillende konkurrenten op de markt, en die maakten meestal gebruik van verkoopstechnieken die een medicinale inslag hadden.

Hun hondenbiscuit, hondenbroodjes en hondencakes waren zogezegd goed voor alles, van lintworm tot hondenziekten.

Spratt claimde zelfs dat rauw vlees het bloed van de hond oververhitte en dat zelfs de beste restjes van de tafel de verterings-krachten afbraken en wat hen voortijdig oud en vet maakten.

Een van de eerste da.'s die repliceerden tegen zulke vorm van hondenvoeding was oa. ene dr. Raymond Garbutt, die ook als eerste rontgen toepastte op honden, die toen al een soort van blockages vaststelde en dat weet aan te veel constiperend droog voer , "dry kibble".

Tussen 1890 en 1945 groeide de markt gestaag, ondanks tegenstand van heel wat meer da's.

De grote boom kwam na WW2, men omhelsde alles wat met zogenaamde vooruitgang te maken had.

de fabrikanten veranderde dratisch hun verkoopsstrategie  en begonnen meer en meer op de promotie toer te gaan .

De pet food industrie leek een lukratieve business te worden en trokken de aandacht van industriele giganten als Quaker Oats en Alshton Purina  , de marketing jongens de den de rest, ze vonden zelfs het all meat syndroom uit.

De volgende tien jaar was het doel, de mensen overtuigen dat honden CARNIVOREN waren, deze zogenaamde " beef war " resulteerde in 1967 in een tatole reklamekampagne die de tv stations 50 miljoen dollars opbrachten, zelfs Lorne Green, de Bonanza vader , deed mee en Ralston Purina lanceerde de Bonanza Dog Meals, een soort blikvoer.

De verkoopscijfers schoten als een raket de hoogte en piekten in 1991 naar verkoopscijfes van 8 biljoen dollar.

Bonanza Pa Lorne  Green, dierenartsen en de dierenvoerindustrie claimden dat de door de industrie gesponsorde research, ze ontdekt hadden dat honden omnivoren waren, en dat ze een dieet van hele granen en groenten nodig hadden ipv vlees.


bron: the lost history of the Canine Race, a 15000  years love affair with dogs van Elisabeth May Thurston .

en toen...........kwam Billinghurst.......en die had zijn huiswerk niet goed gemaakt , zijn les niet goed genoeg geleerd en die zei : Dogs are omnivores, send me the money!


Gr.
Roger.            
« Laatst bewerkt op: 12 november 2006 om 12:29:52 door Femke »

Print
 



Barfplaats wordt gesponsord door