Nou, eigenlijk staat je antwoord hier al, in het stuk van Donath. De pH waarde van het maagzuur wordt verhoogd (wordt minder zuur) wanneer je koolhydraatrijke voeding geeft (lees brok). Wanneer je daar tegelijkertijd vlees bij doet, dat bacteriën kan bevatten, dan kan het dus zijn dat het maagzuur dermate niet zuur genoeg is (van basisch of alkalisch kun je niet praten) dat de bacteriën niet gedood worden en je hond daarvan dus diarree kan krijgen.
Dit geldt helemaal dubbel wanneer je je hond ook vleesbotten geeft. Om vleesbot goed te kunnen verteren, heeft de hond een heel zuur maagzuur nodig. Wanneer je vleesbotten combineert met brok, gaat de pH waarde van het maagzuur omhoog waardoor het vleesbot niet optimaal verteerd kan worden.
Nog meer over maagzuur en bacteriën kun je hier lezen:
http://www.barfplaats.nl/forum/index.php/topic,17647.0.htmlMaar, nou moeten er wel een paar "maar's" hierbij geplaatst worden... Ten eerste bevat versvlees niet veel bacteriën en ten tweede schijnt het allemaal wel mee te vallen, wanneer je versvlees mengt met brok. Mary Strauss heeft Dory hierop hoogst persoonlijk antwoord op gegeven en dat staat hier:
http://www.barfplaats.nl/forum/index.php/topic,25841.0.html. Ik zou zelf nog steeds nooit vleesbot adviseren in 1 maaltijd met brok (ik zou nooit brok adviseren, maar da's een ander verhaal

).
Maar nu even terugkomend op jouw nieuwe pup (gefeliciteerd trouwens! We krijgen toch wel foto's te zien he?): pups schakelen eigenlijk altijd probleemloos over van brok naar vers. Puur omdat de darmflora nog niet zo naar de knoppen is geholpen door jarenlang doodgekookte meuk en antibtioica-kuren. Je kunt dus van de een op de andere dag over van brok naar versvlees. En als je het aan de hele veilig kant wil doen: overgiet dan het versvlees de eerste dagen met gekookt water. Geef na een paar dagen de helft rauw (kamertemperatuur) en de andere helft met gekookt water. En daarna helemaal rauw, op kamertemperatuur. Je kunt de eerste dagen de brokken ook mengen met versvlees, al dan niet overgoten met gekookt water. En dan gauw de brokjes afbouwen!